Pralnictwo

Opatentowany bęben  SoftCare
Bęben o strukturze plastra miodu. Podczas prania pomiędzy powierzchnią bębna a tkaniną wytwarza się cieniutka warstwa wody, co chroni materiał przed mechanicznym zniszczeniem.
Niewielka ilość malutkich dziurek w bębnie sprawia, że jego powierzchnia staje się śliska i nawet przy wysokich obrotach pranie swobodnie i równomiernie rozkłada się w bębnie, zmniejszając napięcie materiału.
Podczas suszenia natomiast pomiędzy powierzchnią bębna a suszonym materiałem tworzy się warstwa powietrza, po której suszone tkaniny ślizgają się i nie są dociskane do ścian bębna.
Chroni to tekstylia i umożliwia swobodny dostęp suchego powietrza,  przez co osiągane są  idealne efekty suszenia .

Dzięki temu pralnico-wirówki i suszarki Miele gwarantują najdelikatniejsze pranie i suszenie.dzięki czemu tkaniny dłużej pozostają jak nowe.

 

Opatentowany system Perfect Dry 
Różne rodzaje tkanin wymagają różnej wilgotności końcowej, w zależności od tego czy będą prasowane, maglowane czy odkładane do szafy.

System Perfect Dry -pomiar  wilgotności końcowej- mierzy i nadzoruje cykl suszenia przy pomocy czujników i ustala dokładnie pożądany stopień wysuszenia tkaniny

 

Opatentowany system Air Recycling Plus
W suszarkach Miele około 60% podgrzanego powietrza jest wykorzystywana ponownie - Air Recycling. Kolejnym krokiem w rozwoju tego systemu jest opatentowany system sterowania powietrzem i klapą - Air Recycling Plus.
 W zależności od rodzaju tkanin można wybierać między zamkniętym lub otwartym obiegiem powietrza.

Dzięki temu możliwe jest optymalne sterowanie powietrzem suszącym, co pozwala na dokładne wysuszenie tekstyliów nawet o dużych gabarytach.

 

Kontrola wyważenia Balance System
Dzięki niezawodnej kontroli wyważenia pranie rozkłada się równomiernie w bębnie zapewniając tym samym maksymalny efekt wirowania.

Jednocześnie redukcja niewyważenia oszczędza łożyska, zmniejsza poziom hałasu i optymalnie przygotowuje pranie do procesu suszenia